Czytam „Pamiętnik” N. Sparksa. Książkę, która wzrusza…

Życzę Ci udanego dnia!

Polecam

„Kiedy człowiek pierwszy raz się zakochuje jego życie nieodwracalnie się zmienia i choćby nie wiedzieć jak się próbowało, to uczucie nigdy nie zniknie(…). I cokolwiek byś zrobił, zostanie z tobą. Na zawsze.”

N. Sparks, „Pamiętnik”

Siedzę sobie i pisząc ten post rozmyślam o pierwszej miłości. Ale nie mojej… Pierwsza prawdziwa miłość… Choćby nie wiem jak, nie da się o niej zapomnieć. Niektórzy wspominają ją ze wzruszeniem, niektórzy z radością w sercu, a niektórzy ze smutną łzą w oku. Również Allie, bohaterka książki „Pamiętnik” i filmu o tym samym tytule, nie potrafi zapomnieć o Noah, pierwszym mężczyźnie z którym była. Pierwszym, któremu oddała serce. Pierwszym, który skradł jej myśli. I choć właśnie czeka ją ślub z bogatym prawnikiem, postanawia po czternastu latach rozłąki niespodziewanie odszukać Noah, biednego robotnika, z którym spędziła jedynie krótki okres wakacji będąc jeszcze nastolatką.

O czym dowiaduje się pochodzącą z dobrego domu Allie? Dlaczego los (i czy tylko los) postanowił w tak okrutny los rozdzielić młodych kochanków? Co wygra? Pierwsza miłość, czy potrzeba stabilizacji, wygodnego życia i słowo dane narzeczonemu? Czy Noah jest wciąż tym samym pełnym wigoru i życia człowiekiem, który tak rozkochał ją w sobie? A co wspólnego z historią Allie i Noah ma staruszka w domu opieki z silnie postępującą chorobą Alzhaimera oraz rozczulający i pełen emocji pamiętnik, który odczytuje jej pewien mężczyzna? Na to wszystkie pytania warto poznać odpowiedz czytając tą cudną książką, która niejednej osobie może przywrócić wiarę w miłość.

Jednak jeśli ktoś woli film, to jest on równie przesiąknięty emocjami i wzruszeniami, co powieść, na podstawie, której on powstał. Niektórzy nawet są zdania, że film przewyższa w tym przypadku książkę. Czy tak jest. Nie jestem pewna. Mi osobiście podobało się zarówno słowo pisane, co i obraz.

Trailer filmu „Pamiętnik”:

The Notebook (2004 film) trailer Pamitnik – YouTube

Podczas czytania książki towarzyszyły mi chrupiące ciasteczka z masłem orzechowym w polewie z białej czekolady, które zrobiłam dzień wcześniej. Sa naprawdę warte poświęcenia kilku chwil na ich zrobienie. Podrzucam przepis:

https://www.izamisztal.pl/2022/01/06/obledne-ciastka-z-maslem-orzechowym-w-bialej-czekoladzie/

Obłędne ciastka z masłem orzechowym w białej czekoladzie | Iza Misztal

- Advertisement -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Advertisement -spot_img

Polecam!!!

- Advertisement -spot_img