O tym jak poprawić sobie nastrój…

Życzę Ci udanego dnia!

Polecam

Kto wie, może istnieje jakiś magiczny sklep, w którym można byłoby kupić eliksir szczęścia albo przynajmniej flakonik z poprawą nastroju. Niestety, jeszcze takiego nie znalazłam (ale myślę, że to tylko kwestia czasu), dlatego czasem trzeba sobie radzić inaczej. Wiadomo, że bywają takie dni, że denerwuje nas absolutnie wszystko, dni, w których wydaje ci się, że nawet własny pies knuje przeciwko Tobie jakąś intrygę, a brak mleka w lodówce urasta do rangi tragedii narodowej. Ja ostatnio miałam taki dzień – myślałam, że wyjdę z siebie, stanę obok i zwymyślam sama siebie (nie mogłam nikogo innego, bo każdy schodził mi z oczu). A co najlepsze, absolutnie nie wiedziałam co takie stan u mnie wywołało.

Zaczęłam się zastanawiać nad poprawiaczami nastroju. Takimi małymi rzeczami, które choć trochę uratują Twój dzień i sprawią, że Twoi bliscy będą mogli przebywać w Twoim towarzystwie bez ryzyka utraty dwóch przednich zębów.

I oto kilka rzeczy, które jako pierwsze przyszły mi do głowy:

  1. Robienie zdjęć ładnym rzeczom.

Jeśli zachwyci Ciebie jakiś widok, zrób zdjęcie, wydrukuj albo wywołaj i spoglądaj na nie za każdym razem, gdy poczujesz, że psuje Ci się humor. Ładne rzeczy poprawiają nam humor, a fakt, że samemu zrobiło się takie zdjęcie, cieszy dodatkowo.

  1. Zrób dobry uczynek

W dzisiejszym świecie, można zrobić dobry uczynek, nie ruszając się z łóżka. Przelej chociażby niewielką kwotę na jakiś fajny cel, na przykład na konto najbliższego schroniska – zwierzaki ucieszą się nawet z pięciu dodatkowych złotych.

  1. Zrób coś kreatywnego

Jeśli akurat nic nie przychodzi Ci do głowy, poszukaj w Internecie jakiś fajnych pomysłów i poświęć chwilę (czasem dłuższą) na stworzenie czegoś zupełnie samemu. Satysfakcja gwarantowana. Na przykład:

  1. Zostaw komórkę w domu i wyjdź na spacer

Niby banalny banał, ale chyba najprostsze sposoby działają najlepiej. Odcięcie się od wszystkich bodźców uspokaja, pozwala na spokojnie przemyślenie kilku spraw, a świeże powietrze dotleni Twój organizm.

  1. Usiądź na fotelu i zacznij przeglądać stare zdjęcie

Nic tak nie działa na poprawienie nastroju, jak przyjemne wspomnienia. A skąd wziąć wspomnienia? Z naszych starych albumów, najlepiej z czasów dzieciństwa. Widok naszej czteroletniej buzi, umorusanej czekoladą, zabawy w gumę z koleżankami z podstawówki albo widok starego pokoju może skutecznie wywołać uśmiech.

  1. Zrób sobie dobrze

Mówię tutaj o rzeczach, które sprawiają, że dopieścisz swoje ciało, tym, czego akurat potrzebuje. Jeśli po tym hasłem rozumiesz całe opakowanie ptasiego mleczka, zjedz je, jeśli pyszne mohito, skocz do sklepu po rum i miętę i wypij je, jeśli przychodzi Ci na myśl gorąca kąpiel w ostatnio zakupionym truskawkowym płynie, zrób to.

  1. Złap okazję

Coś w tym jest, że kobiety uwielbiają kupować, a jeśli uda się nam kupić coś w dobrej jakości i rewelacyjnej cenie, humor gwarantowany. Może warto więc zajrzeć na strony kilku sklepów internetowych i spróbować upolować jakąś okazję, tym bardziej, że ceny zimowych rzeczy właśnie spadają. Dodatkowo zachęcam pobuszować w aplikacji Vinted – tam można znaleźć prawdziwe perełki ♥

Powodzenia!

- Advertisement -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Advertisement -spot_img

Polecam!!!

- Advertisement -spot_img